Gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?

Każdy, kto dorasta, marzy o swoich czterech kątach. Jednak, jak zdobyć taką pokaźną sumę? Rozwiązaniem będzie wzięcie kredytu hipotecznego z banku. My zobowiązujemy się oddać kwotę, którą pożyczaliśmy, razem z odsetkami w ustalonym terminie, a bank zobowiązuje się wypłacić nam taką sumę, na którą podpisaliśmy umowę kredytową! W niniejszym artykule omawiamy zagadnienie wkładu własnego i wcześniejszej spłaty.

Kiedy potrzebny jest wkład własny?

Wkład własny jest pozyskanymi indywidualnie pieniędzmi przez ewentualnego dłużnika, które trzeba wpłacić, pokrywając część wartości mieszkania lub domu. W dobie pandemii coraz więcej banków wyceniło minimalny wkład własny na poziomie 20% wartości rynkowej posiadłości. Całkowita suma, która stanowi wkład własny, jest przelewana osobie sprzedającej nieruchomość. Może być to przedsiębiorca działający w branży deweloperskiej, właściciel wystawionego mieszkania lub domu.

Co może stać się wkładem własnym?

Kluczowe jest to, że wkładem własnym mogą być inne aktywa niż nagromadzone na koncie elektroniczne pieniądze. Jeśli w planach jest budowa domu, to w instytucji finansowej naszym wkładem własnym, może okazać się działka, na której ten dom zostanie zbudowany. Jednak musimy być właścicielami tej działki. Świetnym pomysłem na wkład własny jest również inna nieruchomość. Nie może ona być zadłużona, a środki z jej sprzedaży mogą być rozliczeniem na poczet wkładu własnego.

Ile czasu zazwyczaj trwa okres spłaty hipoteki?

Ta kwestia jest złożona, ponieważ instytucje finansowe analizują wiek dłużnika i okres, w którym zamierza przejść na świadczenia emerytalne. Z reguły czas trwania kredytu hipotecznego waha się w okolicach trzydziestu lat. Im później zaciągnięto świadczenia, tym krótszy okres pozostał do jego spłacenia. Warto mieć świadomość tego, że banki mają różne limity maksymalnego wieku, do którego może być udzielony kredyt. Z tego powodu warto sprawdzić przed złożeniem wniosku kredytowego.

Czy mogę wcześniej spłacić kredyt hipoteczny bez dodatkowych kosztów?

Całkowite wcześniejsze uregulowanie kredytu hipotecznego nie zawsze jest korzystne dla nas. W momencie, kiedy chcemy spłacić zadłużenie, prowizja z banku może być na tyle wysoka, że nie opłaci nam się to po prostu. Co możemy w takim przypadku zrobić? Rozwiązaniem wydaje się nadpłacanie kolejnych comiesięcznych rat, które w sposób naturalny będą skracać długość kredytu i z czasem spłacimy go zupełnie.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Miłosz Borowski
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Miłosz Borowski
Zobacz inne w Biznes i finanse
Na co przeznaczyć odłożone środki w 2022 roku?

Kiedy mamy na koncie określoną sumę oszczędności, zastanawiamy się na co ją wydać. Opcji jest nieskończenie...

Komentarze: 1
Ocena: brak
Rola biznes planu w procesie aplikacji o kredyt inwestycyjny dla sp. z o.o.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie gospodarczym, zdobycie finansowania na rozwój działalności...

Komentarze: 0
Ocena: 5.00