Jak odpowiednio wypoziomować regał magazynowy?

Jak odpowiednio wypoziomować regał magazynowy?

Posiadanie prawidłowo wypoziomowanego regału magazynowego jest niezbędne w każdym magazynie. Taka konstrukcja nie tylko zapewnia bezpieczeństwo pracowników, ale również pomaga utrzymać produkty w porządku i zapobiec ewentualnym stratom, na przykład na skutek nieodpowiedniego rozmieszczenia ciężaru. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie narzędzia są niezbędne do wypoziomowania i w jaki sposób przeprowadzić takie prace.

Jakie narzędzia są potrzebne do poziomowania regału magazynowego? 

Jeśli chodzi o poziomowanie regału magazynowego, posiadanie odpowiednich narzędzi jest kluczowe. Przed rozpoczęciem prac należy przygotować:

  • poziomicę, która umożliwi sprawdzenie, czy półka znajduje się na równi z innymi,
  • śrubokręt,
  • klucz nastawny,
  • młotek,
  • taśma miernicza.

W zależności od wielkości czy konstrukcji mebla do montażu regałów metalowych mogą być potrzebne również dodatkowe narzędzia. Takie informacje zwykle są podawane przez producenta.

Jak przebiega poziomowania regału magazynowego? 

Pierwszym krokiem w poziomowaniu regału magazynowego jest oczywiście zapoznanie się z instrukcjami producenta. Po zmontowaniu konstrukcji przychodzi czas, aby zacząć mierzyć i regulować każdą półkę aż do momentu, w którym wszystkie będą ze sobą równe. O to, jak zrobić to poprawnie, zapytaliśmy specjalistę z firmy zajmującej się montażem regałów magazynowych Orson, który wyjaśnił:

- Poziomowanie regałów zaczyna się od pomiaru od podłogi do dolnej półki przy użyciu poziomu i taśmy mierniczej. Następnie należy dostosować każdą półkę odpowiednio, aż wszystkie będą równe ze sobą. W razie potrzeby można używać podkładek lub innych materiałów, aby upewnić się, że każda półka jest równa z sąsiadującą.

Jeśli chodzi o wskazówki, które mogą okazać się przydatne podczas przeprowadzania prac, to zaliczamy do nich upewnienie się, że wszystkie części są pełnowartościowe – nie mają uszkodzeń. Dodatkowo warto dwukrotnie sprawdzić pomiary po każdej regulacji, aby upewnić się, że wszystko jest nadal w poziomie. Do tego nie należy się spieszyć z montażem i regulacją półek –  pośpiech może bowiem prowadzić do błędów i nieprawidłowego ustawienia, które mogą zagrozić bezpieczeństwu w magazynie. Aby mieć pewność co do jakości poziomowania, najlepiej zlecić to zadanie specjalistom.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Gerwazy Sadowski
Zobacz inne w Gospodarka i przemysł
Co to znaczy, że tokarka jest uniwersalna?

Tokarka to jedna z podstawowych obrabiarek, której nie może zabraknąć w żadnym zakładzie przemysłowym...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak wygląda produkcja elementów poliestrowych?

W Polsce istnieją firmy zajmujące się wykorzystaniem poliestru w różnych dziedzinach, a sama produkcja...

Komentarze: 0
Ocena: brak