Jak wybrać najlepszą pralkę wśród modeli dostępnych na rynku?

Jak wybrać najlepszą pralkę wśród modeli dostępnych na rynku?

Wybór pralek jest naprawdę imponujący. W dobie rozwoju technologicznego możemy posiadać pralkę z funkcjami i programami, które można porównać do pracy komputerów i robotów. Pranie nie jest już ani czasochłonne, ani uporczywe. Jest to niezmiernie ważne dla osób, które nie mają wiele czasu na podstawowe obowiązki domowe. Modeli i rodzajów jest przeolbrzymia liczba. Zastanów się, jaka pralka spełni Twoje oczekiwania, zapoznaj się z naszym tekstem opisującym różne rodzaje pralek i ruszaj do sklepu.

Praktyczna pralka otwierana z przodu — kiedy będzie dobrym wyborem?

Nowoczesna, najbardziej popularna pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest niezwykle łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może mieć dużo funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest dużo typów takich pralek: pod zabudowę czy też wolnostojących, o standardowych rozmiarach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, doskonała do mniejszych pomieszczeń, a także big, czyli o dużej pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla jasności: pralka o uniwersalnych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Takie pralki mają oczywiście swoje wymagania – muszą być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Pralka pakowana od góry zda egzamin w mniejszych pomieszczeniach

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki oraz na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Ma ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę trudniejszy niż w pralkach otwieranych z przodu. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same czy też pokrewne programy, co ich większe odpowiedniki.

Suche pranie po wyjęciu z pralki zapewni pralkosuszarka

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu da się dobrze wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różne formy suszenia, w tym poprzez grzanie lub z pompą ciepła. Wiele opinii pokazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Pralka turystyczna dla prawdziwych turystów

Niewielka, przenośna oraz ułatwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, albowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania oraz do wirowania odzieży. Powinno się pamiętać, że różnią się one pojemnością. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać na przykład na urlopie, na działce lub w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z różnych powodów nie możesz bądź nie chcesz postawić standardowej pralki.

Pralka wirnikowa z wirówką w pakiecie

Pralki wirnikowe, które dla naszych babć stanowiły jedyną i w dodatku luksusową opcję, nadal zajmują mały kącik w niejednym mieszkaniu. Pomimo, że pralki te trzeba napełniać i opróżniać własnoręcznie, nie odstrasza to ich wielbicieli. Warto dodać, że obecnie wiele modeli opartych na kultowej „Frani” wyposażonych jest również w wirówkę, która skutecznie odprowadzi nadmiar wody z pranych ubrań. Zaletami pralek wirnikowych jest ich niska cena, bardzo prosta konstrukcja i obsługa, niewielkie rozmiary, mobilność i szybkie, nawet kilkunastominutowe pranie. Dodatkowo bardzo ciekawie się prezentują na tle swoich automatycznych, bębnowych odpowiedników.

Komentarze
Maria Jankowska

Właśnie szukam odpowiedniej pralki, ale jest tyle modeli do wyboru, że nie wie na jaką się zdecydować.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Mariusz Rutkowski
Zobacz inne w Technologia i Internet
Katalogi NAP a wybór właściwego anchor textu

Czy wiesz, że wybór odpowiedniego anchor textu w katalogach NAP może diametralnie poprawić pozycję Twojej...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie są najważniejsze aspekty designu ogłoszeń w serwisach ogłoszeniowych?

Szukasz skutecznych sposobów na zwiększenie skuteczności Twoich ogłoszeń w serwisach ogłoszeniowych...

Komentarze: 0
Ocena: brak