Wyjątkowy prezent – album do zdjęć pełen wspomnień!

Wyjątkowy prezent – album do zdjęć pełen wspomnień!

Jeżeli chcesz zrobić komuś prezent, to album na zdjęcia jest doskonałym wyborem, a jeszcze zrobiony własnoręcznie przez Ciebie z pewnością zachwyci obdarowaną osobę. Nie musisz posiadać dużej wiedzy! Wystarczy, że zajrzysz do naszego poniższego artykułu, a zdobędziesz wszystkie potrzebne Ci informacje do stworzenia projektu. Na początku zwróć uwagę na potrzebne rzeczy, które należałoby kupić i zacznij działać!

Co należy zrobić, aby rozpocząć pracę nad albumem do zdjęć?

Zanim zaczniesz sporządzanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu oraz ilości stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami logiczną całość łącznie z kolorystyką oraz motywem fotografii. Stwórz listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać troszkę relaksu.

Z czego możesz wykonać bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna w szczególności, jeżeli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier bądź tekturę. Jeśli chcesz przygotować album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Co potrzebujesz, żeby związać album?

Możesz do tego celu zastosować bindownicę, jeśli taką posiadasz albo udać się do najbliższego punktu ksero. Kolejnym sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jak udasz się do sklepu w typie pasmanterii i zakupisz satynowe albo bawełniane wstążki. W internecie dostaniesz dodatkowo otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Co jest potrzebne ze sklepu, aby swobodnie robić album na zdjęcia?

Do stworzenia samodzielnie albumu, przyda Ci się kilka akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak bezproblemowo przygotować bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą nam jako pierwsza i ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, zrób dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, żeby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wymyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Nie zapomnij, aby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim dziurki. Strony albumu możesz pozostawić gładkie np. czarne, gładkie strony będą przypominały stare albumy, lub możesz przystroić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Co jeszcze jest ważne podczas tworzenia albumu na zdjęcia? Zobacz, co radzimy!

Co jeszcze może być ważne przy tworzeniu albumu do zdjęć, oprócz wspomnianych powyżej konkretnych rad? Z pewnością jest to grubość całego albumu, która nie powinna się różnić. Aby o to zadbać, potrzebujesz w równy sposób zamieścić dekoracje na każdej stronie. Dekoracje nie powinny być w dużej ilości pomiędzy zdjęciami. Będzie to nieestetycznie wyglądało. Zostaw przestrzeń na zdjęcia, a wówczas efekt będzie niesamowity.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Gabriela Lis
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Gabriela Lis
Zobacz inne w Kultura i sztuka
Pierwszy film dokumentalny - cenne wskazówki, jak go nakręcić

Film dokumentalny to ciekawy sposób na przedstawienie własnej historii. Jeśli od dawna myślisz, żeby...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Czy warto nauczyć się tańczyć?

Ile razy było tak, że w trakcie tańca czułeś się lepiej? Uśmiechałeś się od ucha do ucha. Czy wiesz...

Komentarze: 0
Ocena: brak