Na co przeznaczyć odłożone środki w 2022 roku?

Na co przeznaczyć odłożone środki w 2022 roku?

Odkładanie pieniędzy nie jest proste podczas rosnącej inflacji, jednak jeśli mamy już odłożoną kwotę, nie warto trzymać jej na koncie. Spadek wartości waluty sprawi, że z roku na rok mimo braku zmian w kwocie, spadnie ilość rzeczy, które można za nią kupić. W tym przypadku najlepszą opcją są inwestycje. Niezależnie na który rynek się zdecydujesz, zrobisz sobie przysługę.

Dlaczego tak ważne jest inwestowanie?

Sporo ludzi uważa, że pieniądze można zdobyć wyłącznie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową albo do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za dużo.

Inflacja, bo to o nią się tutaj rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w poprzednim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zmagazynowanych po szafkach oszczędności. Można naturalnie szukać innych alternatyw, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się ostatnimi czasy niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale także przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami okazjonalnie. Można się na nich naprawdę dużo dorobić i z łatwością pozbyć.

Ponadto specjaliści prognozują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum zaliczą mocny wzrost w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co sprawia, że jeśli jesteś absolutnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, które łatwiej zrozumieć.

Jak inwestować w nieruchomości?

Kiedy mamy zgromadzone trochę większe sumy pieniędzy możemy pomyśleć o inwestycjach w nieruchomości.

Istnieje parę sposobów jak to robić, ale ja zaprezentuję 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w interesującej cenie oraz okolicy, jakie po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po paru takich zabiegach można zdobyć naprawdę interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań preferowanych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdecydować się na, zakupić mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam za możliwość mieszkania w naszej nieruchomości po części czy też w całości spłacają nasze zobowiązanie.

Surowce – możliwości inwestycji w kruszce

Kolejnym sposobem gromadzenia funduszy na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu traktowany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nieprzewidzianymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Złoto należy do możliwości bardzo dobrych dla początkujących. Inwestycja w surowce to jedna z najstarszych możliwości, która dzięki ograniczonej ilości tego metalu z pewnością się opłaci. Niemal jedyne ryzyko w jej przypadku to kradzież, więc warto znaleźć bezpieczne miejsce przechowywania. Złota biżuteria to inwestycja na długie lata.

Komentarze
Walery Kaczmarek

Nie wiem czy jest bezpieczne inwestowanie w te całe kryptowaluty i inne.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Fabian Krawczyk
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Fabian Krawczyk
Zobacz inne w Biznes i finanse
Rola biznes planu w procesie aplikacji o kredyt inwestycyjny dla sp. z o.o.

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie gospodarczym, zdobycie finansowania na rozwój działalności...

Komentarze: 0
Ocena: 5.00
Jak wykorzystać odzież do promocji swojej firmy?

Jedną z coraz częściej stosowanych strategii jest wykorzystanie odzieży reklamowej, która nie tylko wzmacnia...

Komentarze: 0
Ocena: brak