W jaki sposób dobrać lustro do łazienki?

W jaki sposób dobrać lustro do łazienki?

Kształty, rozmiary, dekoracyjne dodatki, ozdobne ramy, wybór luster łazienkowych przyprawia o ból głowy. Każdy ma swoje upodobania odnośnie stylu czy wielkości lustra. Jednak wcale nie ułatwia to w podjęciu decyzji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również lustro ze wbudowanymi szafkami na przechowywanie niezbędnych szpargałów, miejsca na nie nigdy za wiele. W odnalezieniu lustra, które spełni oczekiwania, może również przydać się tekst poniżej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lustra łazienkowego?

Jeszcze parę lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wielkość lustra. Krążyło przekonanie, żeby nie było ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest bardzo elastyczna i niekoniecznie jest stosowana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela oraz stylu, w jakim zbudowana jest łazienka. Z całą pewnością duże rozmiary są teraz mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest owalne. Z punktu widzenia praktyczności, najczęściej wiesza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dostosowane do stylu wnętrza oraz gustu użytkownika.

Okrągłe i prostokątne lustra do łazienki to dobry pomysł?

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Obecnie moda ta ulega zmianie, jednak w dalszym ciągu okrągły kształt ma swoich zwolenników. Szczególnie w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez miękkie krawędzie, opływowe kształty i zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im wnętrze łazienki idzie bardziej w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie też taki kształt lustra.

Czy warto posiadać lustro w łazience z oświetleniem?

Coraz większa grupa osób zwraca uwagę na znaczenie podświetlenia. Wynika to w szczególności z tego, że jest to coś więcej, niż gadżet. Nie ulega wątpliwości, że dodatkowe oświetlenie pomaga stworzyć przyjemny klimat wokół umywalki, jednak jego największą zaletą jest podkreślenie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie porannego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy lustro łazienkowe powinno mieć ramę?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest bardzo zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest dość powszechny. Szczególnie dekoracyjne wersje zyskują dużą popularność, z całą pewnością dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeśli łazienka charakteryzuje się klasycznym wystrojem, rama jest ciekawym dopełnieniem. W przypadku nowoczesnego wyglądu lepiej postawić na bardziej surowe oraz ostre kształty lustra bez ramy.

Aranżacja wnętrza łazienki — na co zwrócić uwagę?

Zdecydowanie najważniejszym aspektem jest znalezienie stylu, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Można przeglądać katalogi dotyczące architektury wnętrz, szukać inspiracji w internecie, albo podpatrzyć u znajomych. Nie jest istotne, jaki styl jest modny, ale jak my będziemy się w nim odnajdywać. Łazienka jest niezmiernie ważnym pomieszczeniem, gdzie najczęściej idziemy się zrelaksować, dlatego nasze samopoczucie w tym momencie jest ważniejsze niż każdy nawet najbardziej designerski trend aranżacji wnętrz.

Komentarze
Jagoda Chmielewska

Najważniejsze jest dla mnie to aby było funkcjonalne.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz
Informacje
Opublikował/a: Daniel Kołodziej
Oceń artykuł
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0
Tagi artykułu
Artykuły od Daniel Kołodziej
Zobacz inne w Dom i ogród
Brukarstwo w Poznaniu - firma Wermar: solidność i profesjonalizm

Brukarstwo w Poznaniu to branża, która rozwija się dynamicznie i zyskuje coraz większą popularność. Coraz...

Komentarze: 0
Ocena: brak
Co cechuje napędy wjazdowe?

Odpowiedni napęd jest nie tylko kluczowy dla wygody codziennego użytkowania, ale także warunkuje bezpieczeństwo...

Komentarze: 0
Ocena: brak